• Powitanie Jesieni i Dzień Pieczonej pyrki

• 23 września cała społeczność przedszkolna powitała jesień. Był to także dzień, w którym swoje święto miała "Pieczona Pyra". Ale zanim pyrki upiekliśmy, szukaliśmy ich w przedszkolnej piaskownicy, rzucaliśmy nimi do celu oraz przenosiliśmy na tacy, tak, aby nie upadły na ziemię. Był też konkurs dla pań na najdłuższą obierkę z ziemniaków. A gdy wszystkie konkurencje sprawnościowe były już za nami przyszedł czas na degustację pieczonych ziemniaków. Na koniec wszystkie grupy wykonały pracę plastyczną z użyciem pieczątek z ziemniaków. I tak dzień upłynął nam radośnie i wesoło.

• DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA

• 20 września obchodzony jest Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. Z tej okazji w dniu dzisiejszym czekały na dzieci wesołe zabawy i moc atrakcji. Uroczystość odbyła się na ogródku przedszkolnym. W ramach przygotowanych na ten dzień zadań dzieci musiały wykazać się wiedzą o swoim przedszkolu, zwinnością podczas zabaw ruchowych i tanecznych, ale także wcielić się w rolę dorosłego. Na koniec zabaw każde dziecko otrzymało bańki mydlane. Mamy nadzieję, że dziś każdy z przedszkolaków bawił się doskonale!

• Zbieramy baterie i zużyte telefony - konkurs

• ZBIERAJ BATERIE I TELEFONY to długofalowy, ogólnopolski program edukacyjny dla szkół na temat prawidłowego pozbywania się zużytych baterii i telefonów komórkowych. Ze względu na znaczenie edukacji ekologicznej we współczesnym świecie, program inicjuje szereg wartościowych działań, mających na celu zapoznanie dzieci i młodzieży z wybranymi problemami z zakresu ochrony środowiska naturalnego.

Program ZBIERAJ BATERIE I TELEFONY poprzez praktyczne działania oraz systematyczną edukację ekologiczną zachęca dzieci i młodzież do właściwego postępowania z odpadami niebezpiecznymi oraz przekonuje do przyjaznych środowisku naturalnemu postaw i nawyków.

Mając na wzgledzie wymienione powyżej działania nasze przedszkole jak co roku włącza się tą w ogólnoplską akcję, W dniach od 18 do 23 listopada zachęcamy do przynoszenia do naszej placówki wymienionych odpadów. Można je wrzucać do mieszczących się przy wejściu specjalnych pojemników. Placówki, które zbiorą największą ilość odpadów zostaną nagrodzone. Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w akcji propagującej zachowania proekologiczne.

• Kręcimy na rowerze kilometry dla GNIEZNA

• W ramach rozpoczynającej się 1 września rywalizacji o Puchar Rowerowej Stolicy Polski, zachęcamy do udziału w wewnętrznym konkursie z nagrodami „Kręcimy dla Gniezna".

Podobnie jak w ubiegłym roku, pragniemy wyróżnić:- najlepszą kobietę i mężczyznę,- najlepszą seniorkę i seniora 60+,- najlepszą uczennicę i ucznia szkół podstawowych,- najlepszą szkołę,- najlepszą grupę.

Szczegóły znajdziecie w regulaminie poniżej oraz w linku http://www.rowerowastolicapolski.pl/p/25-regulamin-rywalizacji

To jednak nie wszystko! We wrześniu będziemy Was zachęcać do podejmowania wyzwań, w ramach których również przewidziane są rowerowe upominki.

Życzymy Wszystkim udanych przejazdów, dbajcie o swoje zdrowie i wybierajcie rower jako codzienny środek transportu.

ZACHĘCAMY DO UDZIAŁU w AKCJI !!!

• Ubezpieczenie

• Drodzy rodzice!

Informujemy, ze podczas zebrań z rodzicami będzie można dokonać wpłaty na ubezpieczenie dziecka. Koszt ubezpieczenia w tym roku to 45 zł.